FAQ aneb často kladené dotazy

 

Zuzasamolepky.cz jsou samolepky vhodné pro vnitřní použití ,ideální pro jakýkoliv prostor v bytě či domě.Samolepky na stěnu jsou nejjednodušší cestou jak vyjádřit svou osobitost a osobnost. Abychom vám pomohli dozvědět se více o samolepkách ,které nabízíme ,zodpověděli jsme několik často kladených otázek. Věříme ,že vám tyto informace pomohou při výběru ,nákupu i lepení dětských samolepek na stěnu od Zuzasamolepky.cz.


O samolepkách

Z čeho jsou samolepky na zeď vyrobeny?
Naše samolepky jsou vyrobeny z tenké,vysoce kvalitní,matné fólie.Je na nich použito speciální lepidlo vhodné pro použití na stěny a jiné hladké povrchy.

Jak je samolepka vlastně vyrobena?
Samolepky jsou vyráběny na řezacím plotteru. Motiv je řezán nožem přímo do barevné fólie. Poté ručně odstraníme přebytky a aplikujeme přenášecí papír pro snadnější lepení samolepky.

Co vícebarevné samolepky?
Při výrobě několikabarevných samolepek ,řežeme každou barvu zvlášť. Celá samolepka se kompletuje při lepení.Techniku plnobarevného tisku nevyužíváme.

Na jaké druhy povrchů lze samolepky na stěnu použít?
Naše samolepky na stěnu lze použít na jakékoliv čisté ,hladké povrchy, které jsou chráněné proti povětrnostním vlivům. Povrch musí být zbavený prachu, mastnoty nebo jiných nečistot. Problém může nastat u silně strukturovaných povrchů. Pokud si nejste jisti je možné objednat testovací vzorek.Na neošetřené povrchy jako je beton ,cihla,štuk ,škrábaná omítka,atd .. nejsou samolepky vhodné!

Lze lepit na tapety?
Jistě ,ale i zde platí některá omezení ,některé tapety mají nevhodnou strukturu, u některých může dojít k poškození při odstraňování samolepky, jako v předchozím případě je jistota objednat vzorek samolepky.

A co barvy? Drží samolepky na všech?
Na většině nátěrových hmot běžně užívaných v interiéru ano, problém může být v nekvalitně ošetřeném povrchu. Lze objednat vzorek a v nenápadném místě (třeba za nábytkem) otestovat.

Zrovna jsem vymaloval ,můžu lepit?
Chvíli počkejte.Optimální doba ,odvětrání a tvrdnutí malby před lepením je 3 týdny.

Poškodí samolepky stěnu?
Pokud je nátěr i podklad kvalitní ,mělo by být odstranění nálepky ze zdi hračkou.Ale mějte na paměti ,že jako u jakékoliv dekorace ,může k nežádoucímu poškození dojít.

Můžu lepit samolepky i v exteriéru?
Ano ,ale s velkým důrazem na čistotu povrchu ,životnost bude nižší v důsledku povětrnostních vlivů. Na auta používáme jinou fólii než na interiérové samolepky na stěnu!

Je samolepka omyvatelná?
Ano ,nalepenou samolepku je možné omývat ,nejlépe měkkým hadříkem a studenou vodou. Problém jsou silné čistící prostředky ,prostředky s obsahem alkoholu a čpavku mohou zničit samolepku úplně.

Co sluníčko,vadí přímý svit samolepce?
Ano ,špatně nalepená samolepka - přímo vystavená slunečnímu svitu může mít problémy s blednutím ,deformací a odlupováním.

Jaké snesou samolepky teplotní maxima?
Po nalepení by měly snést teploty v rozmezí -20 až 60 stupňů celsia.

Trvanlivost

Jakou mají samolepky životnost?
Řádově v rámci let (výrobce fólie uvádí 2-3 roky ) doba se zkracuje v závislosti na prostředí a vlivům kterým je samolepka vystavena.

Jak nálepku odstranit ze stěny?
Celkem snadno za použití fénu! Pokud jste se samolepky již dostatečně nabažili a chcete jí odstranit ze zdi,použijte fén a lehce z malé vzdálenosti samolepku zahřívejte. Ale pozor na přehřátí!Samolepka za okamžik změkne a je snadno odstranitelná nehtem od rohu motivu a pomalým tahem dolů.

Jak dlouho vydrží samolepka nenalepená?
Samolepky jsou skladovatelné až 6 měsíců v závislosti na podmínkách skladování.Nicméně doporučujeme nalepit do 72 hodin po doručení pro dosažení optimálních výsledků.

A co koupelna? Může být samolepka nalepená v koupelně?
Ano samolepka teplo a vlhko v koupelně vydrží.Jen je třeba počítat s dřívějším oslabením lepidla.

Lze samolepky na stěnu lepit na auto?
V podstatě ano ,ale v motivech určených na auto nabízíme speciální fólii použitelnou pro exteriéry. U obou pozor na mechanické poškození ,např. škrabkou na led!

A co myčka?
Správně nalepené samolepky určené na auto ,nemají problém ani v myčce. Při ruční tlakovém mytí je nutno dát pozor na úhel a vzdálenost proudu vody!

Jsou samolepky přelakovatelné?
Ano životnost lze zvýšit přelakováním ,jen je třeba dát pozor, aby lak nebyl příliš agresivní a nepoškodil lepidlo nebo plast z kterého je samolepka vyrobená.

Ostatní

Jsou barvy ve vašem E-shopu přesné?
Snažíme se o to aby byly co nejpřesnější ,ale díky různe hloubce barev na monitoru může dojít ke zkreslení.Pokud máte nejistotu je možné objednat vzorek barev.

Hrozí alergie?
Lepidlo samolepky obsahuje přírodní latex, pokud jste na něj alergičtí postupujte velice opatrně při manipulaci se samolepkami.


O platbě

Jak mohu samolepku zaplatit?
Zatím převodem nebo dobírkou při předání , na dalších způsobech zapracujeme.