Jak na ..


Jak se bude lepit,proč má tři vrstvy,jak nachystám podklad nebo užitečné tipy a triky ,které využijete při aplikaci samolepek na stěnu.Než se pustíte do vlastního lepení doporučujeme přečíst!

Z čeho je samolepka složená?


Samolepky od Zuzasamolepky.cz se k vám dostanu standartně ve třívrstvém provedení,výjmečně jen ve dvou vrstvách.Pojďme se na jednotlivé vrstvy samolepky podívat zblízka.

Horní vrstva - přenášecí papír
Vypadá jako poloprůhledná malířská páska ,samolepka je přes tuto vrstvu dobře viditelná.Lepíme ji až po vyřezání a separaci motivu. Na samolepku ji dáváme ze dvou důvodů , ochrání samolepku při lepení proti poškrábání ale hlavně drží celý motiv pohromadě. Lepit například nápis bez přenášecího papíru by víc než pracné.

Střední vrstva - samolepka
Tato vrstva je motiv který jste si vybrali ,vyřezaný do kvalitní matné plastové fólie vhodné k lepení na stěnu. Vpřípadě samolepek na auto jde o lesklou exteriérovou fólii.

Spodní vrstva - voskový papír
Tento papír slouží jen jako podklad pro samolepku samotnou.


Vrstvy ze kterých je složena samolepka:

Popis řezané samolepky


Druhy samolepek od Zuzasamolepky.cz

Interiérové

Samolepky Oracal wall art , přímo určené pro lepení na stěnu. Jde o snadno udržovatelný plast,samolepky je možné lepit i na jiné materiály jako je dřevo ,kov, nebo sklo.V optimálních podmínkách je životnost přes 3 roky.

Exteriérové

V současné době používáme fólie od firmy Avery.Jde o střednědobé fólie s výborným poměrem cena/výkon, a lesklým provedením. Životnost ,dle namáhání - do 5 let.


Vícedílné

Ať exteriérové nebo interiérové samolepky,které je potřeba pro vytvoření celkového obrazu buď vrstvit nebo spojovat. Vrstvení je nutné u vícebarevných samolepek ,k spojování dochází při lepení nálepek větších rozměrů.


Lepení


Příprava povrchu: Povrch musí být odmaštěný ,suchý ,zbavený jakýchkoliv nečistot.
Příprava samolepky: Položte samolepku na rovnou plochu a třete jednu i druhou stranu stěrkou nebo kreditní kartou,aby se vyhladily nedostatky vzniklé při přepravě.
Umístění samolepky:Samolepku na požadované místo přilepte malířskou páskou ( na přenášecí papír) a pozici si označte tužkou.


Způsob lepení samolepky1.Nejdříve si nachystejte samolepku i povrch na lepení. Potom nalepíte samolepku pomocí malířské pásky na stěnu. Doporučujeme lepit pásku každých 15cm délky samolepky. Tímto vytvoříme jakési panty na kterých bude nálepka viset.

2.Nyní otočíme nálepku na improvizovaných "pantech" směrem nahoru a začneme odstraňovat podkladový (voskový) papír. Opatrně pod ostrým úhlem paír odlepujte a dávejte pozor aby vám motiv nebo jeho část nezůstal na podkladovém papíru. Pokud se tak stane vraťte se kousek zpět přitlačte problémové místo stěrkou a pokračujte dál dokud podkladový papír neodstraníte celý.

3.Překlopte samolepku zpět na požadované místo.Důkladně ,stěrkou nebo kreditní kartou, uhladíme celou samolepku. Pozornost věnujeme hlavně motivu samolepky a jejím okrajům.

4.Pomalu ,od rohu začneme odstraňovat přenášecí folii.Pod úhlem 20 stupňů opatrně odlepujeme ,pokud se stane ,že se nám podaří odlepit i kus grafiky vrátíme se kousek zpět znovu místo přitlačíme stěrkou a pokračujeme dál.